Forex Trading

January Ciszewski: “Czuję się raczej uzdrowicielem Daję drugie życie NewConnect” TYLKO U NAS

Firma zapowiada pozyskanie nowych funduszy zarówno do JR Holding jak i do planowanych nowych funduszy Smartlink. Strategia zakłada również pozyskiwanie nowych inwestorów instytucjonalnych. Szef JR Holding ujawnia, że firma pracuje nad inwestowaniem w spółki we wcześniejszej fazie procesu inwestycyjnego wspólnie z inwestorami indywidualnymi, jeszcze przed etapem giełdowym. Nie chce zdradzać szczegółów, ale podkreśla, że będą to musieli być inwestorzy świadomi podwyższonego ryzyka, Apple (NASDAQ:AAPL) Metastock Technicals and Charts bo taka jest charakterystyka inwestycji w spółki w tym segmencie działalności. Po zmianach w akcjonariacie założyciel Columbusa Dawid Zieliński dysponuje niemal połową akcji spółki, w którą aktywnie zaangażował się także Piotr Kurczewski, wspierając ją nie tylko finansowo, ale także operacyjnie. JRH i January Ciszewski po latach istotnego zaangażowania operacyjnego w ostatnim czasie pełnili funkcję inwestorów finansowych, nie angażując się w bieżące zarządzanie firmą.

PK: …a wracając do Excela i Columbusa?

Jak przyznaje Ciszewski, wielu polskich inwestorów przepuszcza świetne okazje do zarobienia pieniędzy, ponieważ bardziej od docenienia pomysłu i potencjału firmy, skupiają się na buchalterii. JR Holding jeszcze tego samego dnia opublikował oświadczenie, w którym zadeklarował pełną współpracę z Komisją Nadzoru Finansowego, a także zapewnił, że nie ma żadnej wiedzy na temat naruszeń w spółkach z jego portfolio. Artur Rzepka, odpowiadający za relacje inwestorskie w JRH, dodał że spółka nie otrzymała wcześniej żadnej korespondencji z KNF w tej sprawie, ani zawiadomienia z prokuratury. „Odczytuję postępowanie jako próbę przyjrzenia się przez KNF sprawie. Jest ono dla mnie zaskakujące” – napisał Rzepka.

JR Holding: prezes January Ciszewski o planach i nowych inwestycjach spółki

Złamanie zakazu manipulacji wiąże się z zagrożeniem grzywną do 5 mln zł albo/i karą pozbawienia wolności od 3 do 5 lat. Wejście w porozumienie z inną osobą, mające na celu manipulacje, stanowi przestępstwo zagrożone grzywną do 2 mln zł. – Wszczęte postępowanie ma na celu zweryfikowanie działań akcjonariuszy tych spółek, w tym aktywności JR Holding jako podmiotu, który potencjalnie mógł dopuścić się nadużyć. “Postępowanie, wszczęte 13 marca 2023 r., ma ustalić czy zachodzą podstawy do złożenia przez Komisję do organów ścigania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia tych przestępstw. Poinformowanie o tym opinii publicznej jest uzasadnione skalą potencjalnych nieprawidłowości oraz liczbą spółek, których mogą one dotyczyć” – podała KNF.

FK: A ile inwestycji jest teraz?

Spodziewają się, że inflacja cen żywności i napojów będzie stopniowo przekładać się na przyspieszanie tempa wzrostu sprzedaży, co było już widoczne w wynikach za II kwartał. Ta w sierpniu była skuteczna w przypadku analityków biura. Sierpień był fatalnym miesiącem dla warszawskiej giełdy, a spadek WIG20 o 11 proc. W połączeniu ze stratami, poniesionymi w poprzednich miesiącach, uczynił polski indeks najgorszym w tym roku na świecie. Wrzesień nie zaczął się dobrze, a indeks blue chipów zszedł poniżej 1500 pkt. WIG również naruszył okrągłą barierę – w tym przypadku znajdującą się na poziomie 50 tys.

W jakim kierunku zmierza branża gamingowa?

Umożliwia też debiut na rynku podmiotu, który nie ma jeszcze przychodów, jedynie sam pomysł, a takie firmy nie zawsze cieszą się zainteresowaniem inwestorów, więc tradycyjna droga przez IPO może być dla nich zamknięta. Od debiutu na rynku głównym GPW wycena JRH spadła o około 13%, do 325 mln zł. Przypomnijmy, że przy okazji przejścia spółki z NewConnect na rynek główny opisaliśmy sylwetkę Januarego Ciszewskiego. – Tak, jak kiedyś była hossa internetowa, tak u nas była hossa gamingowa.

January Ciszewski i JR HOLDING wychodzą z Columbusa osiągając zwrot 140 mln zł z zainwestowanego miliona

Choć sam nie lubi tego określenia, to na pewno nie jest płotką tego rynku. Poprzez odwrotne przejęcia wprowadza na parkiet spółki, które często notują wzrosty na poziomie kilku tysięcy procent. Jego giełdowy portfel jest warty prawie miliard złotych.

Nowe inwestycje Januarego Ciszewskiego

Kurs w krótkim czasie poszybował wówczas z około 25 groszy do niemal 5 zł, bo na NewConnect na wyścigi kupowano wówczas walory wszystkich firm działających w segmencie ochrony zdrowia. Medcamp nie miał wówczas przychodów, ale należał do niego pakiet 16 proc. Kurs rósł więc w ślad za skokowym wzrostem wartości rynkowej najcenniejszego aktywa. Za akcje płacono nawet 19,3 zł, co przekładało się na – bagatela – 0,5 mld zł kapitalizacji. Dziś to zaledwie 25 mln zł, przychody ze sprzedaży w 2022 r. Bez wątpienia najgłośniejszą z nich jest Ekipa Holding, której współwłaścicielem jest najpopularniejszy polski youtuber – Friz (Karol Wiśniewski).

Aktualnie January Ciszewski jest największym akcjonariuszem IMP, z ponad 24% udziałem w spółce. W lutym 2021 roku Ciszewski ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji Impery NinjaTrader Korzyści i wady po 1,92 PLN, chcąc objąć łącznie ponad 60% akcji spółki. „Jesteśmy w trakcie przenoszenia JR Holding na główny rynek, chcemy, żeby to nastąpiło do końca roku.

Jak podkreśla inwestor, w każdej z dziedzin, w które inwestuje, ma lidera lub zespół, do którego ma pełne zaufanie i który doradza mu, czy zainteresować się danym przedsięwzięciem. Przed czatem zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniem naszych gości podczas konferencji Wall Street 25 oraz prezentacją inwestorską. Zdaniem Ciszewskiego branża gamingowa dojrzewa i wchodzi w fazę konsolidacji. Nawet już nie mówię o zeszłorocznych obrotach rekordowych, które wyniosły prawie 15 mld zł, czyli tyle, ile do tej pory w poprzednich latach sumarycznie wygenerował New Connect. Także idziemy w dobrym kierunku – podsumował Ciszewski. Dodał, że w jego opinii, rynek New Connect dojrzewa.

  1. „Mówimy o spółkach rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset milionów złotych kapitalizacji.
  2. Dlatego też w ramach odwrotnego przejęcia doszło do ogromnej emisji 36,7 mln akcji po średniej cenie 6,87 PLN za sztukę.
  3. Od końcówki 2019 roku do sierpnia 2020 roku JR Holding podrożał z około 1,5 zł do 25 zł, a kapitalizacja firmy na szczycie zbliżyła się w okolice 1 mld zł.
  4. W maju do snowballa dodałem $39,88, co znaczy, że obecnie spodziewam się rocznych przychodów z dywidend na poziomie 198,72$ (+25,11% m/m).
  5. Sierpień był fatalnym miesiącem dla warszawskiej giełdy, a spadek WIG20 o 11 proc.
  6. Jest to fundusz private equity/VC inwestujący w spółki z branży IT oraz e-commerce.

“Głównymi punktami strategii działania spółki są obecnie dalszy rozwój segmenty drug discovery oraz budowa segmentu CDMO, który polega na kontraktowym wytwarzaniu leków. Oczekujemy utrzymania wysokiego tempa poprawy wyników, co powinno wyróżniać spółkę na tle rynku w otoczeniu pogarszającej się koniunktury gospodarczej” – dodają eksperci. Analitycy uważają, że spółka ze względu na efektywny model biznesu i wyniki będzie się wyróżniać w czasie słabnącej koniunktury gospodarczej. Zarząd Dino w II półroczu oczekuje poprawy marży EBITDA, rotacji kapitału obrotowego oraz utrzymanie wysokiego tempa sprzedaży z powierzchni porównywalnej (LFL). “W dłuższym terminie podoba nam się strategia spółki polegająca na rozwoju wyżej marżowych produktów (np. papiery opakowaniowe) oraz inwestycje w energetykę odnawialną. Informatyczna grupa opublikowała lepsze od konsensu wyniki za II kwartał 2022 r.

Spółka zadebiutowała na NewConnect, ale o tym, że wejdzie na giełdę wiadomo było już kilkanaście miesięcy wcześniej, kiedy szczyt popularności miały lody sygnowane marką Ekipa, a produkowane przez Koral. Ekipa zajęła na NewConnect miejsce spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBI). Jej notowania w nadzwyczajnym tempie zaczęły rosnąć już w październiku 2020 r., kiedy pojawiły się spekulacje o zmianach właścicielskich. Zanim doszło do sformalizowania przejęcia kontroli nad BBI przez JR Holding (4 lutego 2021 r.) kurs wzrósł z około 3 zł do około 13 zł. Później mocno się wahał, a w szczytowym momencie (21 lutego) doszedł do 21,4 zł.

Ciszewski miał jednak inne zdanie i zainwestował w Colubusa. O jego racji można było przekonać się na przełomie lat 2019 i 2020. Cena akcji spółki, utrzymująca się od niepamiętnych czasów w granicach jednej złotówki, zaczęła ochoczo piąć się po giełdowych notowaniach i w szczytowym momencie osiągnęła 112 zł za walor.

W drodze zasilenia rachunku bankowego wskazanymi kwotami. January Ciszewski i kontrolowany przez niego JR Holding sprzedali akcje Columbusa Energy. Nie ma tygodnia byś nie podpisywał jakiejś umowy wejścia do spółki czy ogłaszał list intencyjny o współpracy. Ciszewski zapowiedział włączenie w opiniowanie decyzji komitetu inwestycyjnego wybitnych ekspertów z grona naukowców oraz reprezentujących specjalizacje inwestycyjne, w ramach Rady Ekspertów.

Hossa na warszawskiej giełdzie potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy, ocenił w rozmowie z ISBnews.TV główny akcjonariusz i prezes JR Holding January Ciszewski. Zaznaczył, że JR Holding ma długoterminowy horyzont strategiczny. “Informacja o wszczęciu postępowania przez Komisję ma na celu ochronę interesów uczestników rynku finansowego.

Później już nigdy nie zbliżył się do tego poziomu, a kiedy formalizowano odwrotne przejęcie przez Ekipę Holding (wycenioną na potrzeby połączenia na 252,2 mln zł, wycenę BBI ustalono na 26,4 mln zł), kurs wynosił około 7 zł. Podjęto decyzję o zmianie zasad amortyzacji wartości firmy powstałej w wyniku połączenia – w bilansie widnieje 21,5 mln zł wobec wyjściowych 252 mln zł. Kapitalizacja Ekipy to obecnie 165 mln zł, a do JR Holdingu należy 13,4 proc. JR Holding to notowana na NewConnect spółka, kontrolowana przez Januarego Ciszewskiego. W jej portfelu inwestycyjnym jest kilkadziesiąt spółek z takich branż, jak gry, technologia, biotechnologia, nieruchomości.

Stabilne biznesy sobie poradzą i zdecydowanie warto wykorzystać ten moment na zakupy do portfela. Zapraszam na kolejne miesięczne podsumowanie, w którym przedstawiam mój publiczny portfel dywidendowy. Wyłożył 1 mln zł na kupno pakietu akcji spółki, która urosła dzięki boomowi na fotowoltaikę. Teraz branża jest w dołku, kurs daleki od szczytu (w 2020 r. kapitalizacja sięgała 4,5 mld zł), ale inwestor i tak zrealizował pokaźny zysk. Pakiet, który sprzedał teraz, wart był 57 mln zł, a łącznie z wpływami z wcześniejszych transakcji inwestycja przyniosła 140 mln zł. January Ciszewski, który z jednej strony jest bardzo sympatycznym, ciepłym i skłonnym do rozmowy człowiekiem, jest też jednym z głównym rozgrywających na rynku NewConnect.

January Ciszewski giełdową przygodę zaczął od inwestowania w nieruchomości, ale tu – jak teraz przyznaje – wielkiej przyszłości nie widzi, dlatego systematycznie wyprzedaje portfel. Na NewConnect wypłynął dzięki udanej inwestycji w akcje Columbusa Energy, spółki, której kapitalizacja w rekordowym momencie sięgała 4,5 mld zł (obecnie to 2,5 mld zł) dzięki boomowi na montaż instalacji fotowoltaicznych. Inwestorzy poznali go także z innej strony – często zdarzało się, że kupował na giełdzie lub poza obrotem akcje wybranych spółek i szybko, bez skrupułów realizował pokaźne zyski. Jego znakiem rozpoznawczym stały się odwrotne przejęcia – wybierał spółki, które na małej giełdzie dryfują i na ich miejsce posyłał inne. Są także pojedyncze projekty w sektorze nieruchomości (Berg Holding) i innych. To spółka, która obecnie nazywa się Imperio ASI, a jej głównym akcjonariuszem (24,1 proc.) jest January Ciszewski.

JR Holding zapowiada wyjścia inwestycyjne z wybranych projektów, rotację portfela i przeznaczenie pozyskanych środków w większości na reinwestycje. Co najmniej 10% środków z wyjść z inwestycji firma Stocks in the Buy Spotlights: Delta Airlines (NYSE:DAL) and Ferrari (NYSE:RACE) chce podzielić się z inwestorami przeznaczając je na skup akcji własnych. Strategia JR Holding zakłada redukcję zobowiązań spółki i dalsze utrzymanie ich na poziomie do około 3% wartości portfela.

Akcji KBJ, notowanej na NewConnect spółki informatycznej. 21 kwietnia do zarządu JR Holdingu dołączył Artur Jedynak, który równocześnie jest prezesem KBJ od 2011 r. Do tej pory zarząd spółki był jednoosobowy, choć JR Holding branż, w które inwestuje, ma kilka (czytaj obok).

Artur Górski (jest prezesem Imperio), Artur Jedynak (wiceprezes JR Holdingu) i Sławomir Jarosz (prezes ABS Investment, który JR Holdingowi sprzedał BBI, przejęte później przez Ekipę Holding). Akcje tej spółki szczyt popularności w zakresie kursu i obrotów miały na przełomie 2020 i 2021 r. Kurs doszedł wówczas do poziomu ponad 6 zł (marzec 2021 r.) z niespełna 1 zł (październik 2020 r.).

W ten sposób chcemy budować ponadprzeciętną wartość dla naszych akcjonariuszy. Centrum operacyjnym jest spółka JR Holding ASI, notowana na NewConnect. Od czasu modyfikacji strategii JR Holding mocno postawił na biznes cyfrowy. W połowie kwietnia firma stała się właścicielem 51 proc.

Wśród swoich największych dotychczasowych sukcesów Ciszewski wymienia, oprócz Columbus Energy, inwestycje w producentów gier komputerowych All In Games oraz One More Level. All In Games jest notowany na rynku głównym GPW, pozostałe dwie spółki są na NewConnect. Tak poznał choćby Dawida Zielińskiego, twórcę fotowoltaicznego Columbusa, którego start-upy wynajmowały powierzchnię w jego biurowcu Kuźnica Centrum. Wtedy mało kto wierzył w potencjał ogniw w niezbyt słonecznej Polsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *